
Noul ministru al Agriculturii: Birocratia prea mare ne poate face sa pierdem banii europeni
Fermierii romani se confrunta deseori cu cerinte birocratice exagerate din partea APIA sau AFIR, rolul Ministerului Agriculturii fiind in urmatoarea perioada acela de a simplifica pe cat posibil procedurile, in contextul in care si la nivel european se doreste o diminuare a birocratiei, a afirmat de curand Achim Irimescu, noul sef al MADR.


















