Ministrul Agriculturii si Dezvoltarii Rurale, Nechita-Adrian Oros va fi prezent vineri, 15 noiembrie 2019, la intalnirea cu membri ai conducerii Sindicatului Producatorilor Agricoli Olt, din localitatea Izbiceni, judetul Olt, in incinta Caminului Cultural Tudor Gheorghe, incepand cu orele 16:00.
In cadrul discutiilor vor fi abordate teme de actualitate si interes major pentru sectorul agricol romanesc, precum: formele nationale de sprijin destinate fermierilor, Planul National Strategic in contextul noii Politici Agricole Comune 2021-2027, subventiile APIA, noi programe de sprijin pentru fermieri, piete de desfacere pentru micii producatori, viitorul fermelor de familie, rolul formelor asociative, finantarea si creditarea micilor fermieri, stadiul fondurilor europene din actualul PNDR 2014-2020 si redistribuirea sumelor ramase din sub-masurile neaccesate catre alte sub-masuri.
Sursa foto: Inquam Photos / Octav Ganea




