PNDR 2014-2020: Prima conferință regională are loc la Baia Mare

Facebook
Twitter

În cadrul procesului de consultare şi informare, în contextul pregătirii Programului Național de Dezvoltare Rurală (PNDR) 2014-2020, astăzi are loc la Baia Mare Conferința PNDR 2020: „SATUL ROMÂNESC ARE VIITOR’’.

La eveniment va participa și ministrul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Daniel Constantin.

Scopul Conferinței PNDR 2020: „SATUL ROMÂNESC ARE VIITOR’’ este de a informa reprezentanţii mass-media despre priorităţile României privind Programul Naţional de Dezvoltare Rurală (PNDR) 2014-2020.

Evenimentul de la Baia mare este primul dintr-o serie de șapte, care vor fi organizate în perioada februarie-aprilie 2014. Acestea vor fi organizate în orașele Timișoara, Pitești, Craiova, Brașov, Focșani și Iași. Conferințele regionale fac parte din cadrul componentei de consultare publică și informare a partenerilor economici, sociali și de mediu.

 

RECOMANDĂRI ȘTIRIAGRICOLE

RECOMANDĂRI ȘTIRIAGRICOLE